Вторник, 16.04.2024, 11:29
| RSS
Главная
Мой сайт
Меню сайта


Категории раздела
Мои статьи [35]
История [39]
Статистика
Поиск
Друзья сайта
Главная » Статьи » Мои статьи

БУКРИНСЬКА ЕПОПЕЯ (на укр) частина17

Народився він у 1914 році в селі Масловке Рыбно-Слободского. району Татарської АРСР. Почавши трудове життя хлопчиком-пастухом, Ігнатій Пєтухов вступив у 1930 році в тільки що  створений колгосп, працював секретарем сільської Ради. З 1936 го

так служив рядовим бійцем у понтонно-мостовому батальйоні на Далекому Сході, закінчив курси, став командиром підрозділу. На фронт Пєтухов зі своєю частиною був перекинений на другому році війни і після великої волзької битви очолив батальйон.

;    Багато днів і ночей не спали понтонери, щоб забезпечити І військам успішну переправу через Дніпро. Капітан Пєтухов | з'являвся усюди, де треба було прискорити навантаження-вивантаження, зборку понтонів, відправлення машин. Рейси під його керівництвом продовжувалися без перерви. Ігнатій Петрович Пєтухов за бої на Дніпру був визнаний гідним звання Героя Радянського Союзу. Усю війну він провів на фронті. Був нагороджений багатьма орденами і медалями. Нині ім'я Героя Радянського Союзу И. П. Пєтухова носить середня школа № 98 міста Казані.

"Командування, партійна і комсомольська організації дякують Вас за виховання такого мужнього воїна, як Ваш син, - писав генерал Д. Ф. Дремин батькові Михайла Ерохина - Григорієві Єгоровичу. - У цих боях за велику і праву справу - захист Батьківщини, честі і незалежності наший Родіни, відрізнився Ваш богатир Ерохин Михайло Григорович, що першим переправився на правий берег Дніпра.

Наша партія й уряд високий оцінили його заслугу перед Родіною в боротьбі з німецькими загарбниками, привласнивши йому високе звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка".

А богатиреві було тільки 19 років. Народився він 12 грудня 1923 року на хуторі Срібному Морозовского району Ростовської області. Пізніше батько переїхав у Новошахтинск, де працював  на шахті Західна-Капітальна.  Тут пройшло дитинство Михайла, звідси він, дев'ятикласник, пішов на фронт. Був зарахований у взвод розвідки 955-го стрілецького полку.

У ніч на 21 вересня його викликав командир полку Давыдов. Тут уже були командир взводу розвідки сержант Н. И. Кашин, нерозлучні земляки-сумчане сержант Г. К. Задорожный з роти зв'язку, червоноармійці М. П. Мирошник, С. П. Вівчарів, Г. И. Левченко, командир кулеметного розрахунку А. А. Оплачко з-під Воронежа, його земляк Д. И. Бондарев, сибіряк М. И. Чебо-даев, Н. П. Шикунов з Боготола,Фомич А. А. Чортовий, Ф. Д. Турів зі Східного Казахстану, Марієць Н. М. Мамаев з Кировской області, татарин Ф. X. Аглетдинов з Башкирії й інші.

- Товариші червоноармійці! - сказав полковник Давыдов. -іСьогодні ваша група повинна форсувати Дніпро. Намацати розриви в обороні, вклинитися в неї. Весь полк зосередиться в районі острова, готовий до стрибка... Ваша задача - забезпечити  переправу полку.

 - Ми з честю виконаємо наказ,-твердо відповіли гвардійці.

Уже при підході до берега командир штурмової групи, старший лейтенант Северин прикинув, що в сформованій обстановці по ворогу треба ударити відразу ж, з ходу, без зупинки. Гітлерівці вели лютий вогонь по  хоробрим, що висадилися. Але беріг крутий, і кулі свистіли десь над головою, здіймаючи бризи на ріці. Наступила критична хвилина. Командир ясно усвідомлював, що супротивник у будь-яку хвилину міг перейти в контратаку і закидати їх гранатами. Потрібно будь-що-будь      увірватися у ворожі траншеї.

- За Родіну! За рідну Україну, уперед!

Бійці стрімко ринулися до тих висоткам, відкіля квапливо билося жовтувате полум'я. Особливо турбував кулемет праворуч. Потрібно було придушити вогонь. Але як? Як підійти до нього?

- Товариш старший лейтенант, - звернувся до нього командир взводу розвідки сержант Н. И. Кашин. - Дозволите мені.

Категория: Мои статьи | Добавил: taiskina (11.12.2009)
Просмотров: 452 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz