Четверг, 28.03.2024, 11:08
| RSS
Главная
Мой сайт
Меню сайта


Категории раздела
Мои статьи [35]
История [39]
Статистика
Поиск
Друзья сайта
Главная » Статьи » Мои статьи

БУКРИНСЬКА ЕПОПЕЯ (на укр) частина7

Військовій академії імені М. В. Фрунзе. Після закінчення академії знаходився на військово-дипломатичній службі. Потім його перевели в Москву, у центральний апарат Наркомату оборони. Але особливо яскраво проявився його військовий талант у період жорстокої битви проти фашистських загарбників. Танкові з'єднання під командуванням П. С. Рыбалко громили ворога під Сталінградом, на Сіверському Дінці, під Орлом. Пізніше звільняли Київ, Житомир, Львів,  ввійшли в Дрезден, Берлін, Прагу.

За вміле керівництво військами при звільненні Києва, мужність і хоробрість 17 листопаду 1943 року П. С. Рыбалко було привласнене звання Героя Радянського Союзу, а 6 квітня 1945 року цього високого звання він був визнаний гідним другий раз...

Танки поспішали до Дніпра. З ходу форсувавши ріку Удай, вони звільнили Пирятин, ввірвалися в Переяславль.

21 вересня разведотряд 69-й механізованої бригади в складі мотострілкового взводу, посадженого десантом на два танки, кулеметного взводу на вантажній машині і двох радиостанций Р-13 вийшов до Дніпра в устя ріки Трубеж. Танки зупинилися.

Командир 1-го батальйону капітан Г. Ш. Балаян вислав дозори з задачею зібрати човна на березі.

o Повернулися дозорці. А разом з ними жителі села Козинцы, що повідомили, що вони сховали два човни, щоб їхній не погнали німці.

Як бути? Чекати, коли підійде вся бригада? А якщо ризикнути? І капітан вирішив послати розвідників на той берег.

В окоп зстрибнули лейтенант А. И..Алексєєв і старший сержант К. И. Прочан.

 

- Перед нами задача, - сказав Балаян, - захопити плацдарм і удержати його до підходу основних частин. Потрібні добровольці.

- Я готовий виконати наказ, - не задумуючись, відповів командир відділення Костянтин Іванович Прочан. Він устиг уже пройти крізь горно Курської битви. Нагороджений орденом Червоної Зірки. Поруч з ним - Алексєєв. Працював техніком-будівельником у Загорську, під Москвою. Коли почалася війна, був зарахований у піхотне училище. На" груди, як і в Богомолова,-орден Червоної Зірки.                              .;'

Добровільно викликався виконати наказ командира і Г. Е. Ячменев. Він зі своїм мінометним розрахунком одним з перших форсував Дніпро, успішно відбивав контратаки фашистів. За мужність і відвагу Г. Е. Ячменеву було привласнене звання Героя Радянського Союзу.

У двох човнів може сісти тільки дванадцять. Добровольців виявилося багато, і командир роти дозволив виконати це завдання тільки парторгові роти старшині С. Белоусову, відділенням К. Богомолова й А. Анцупова.

Правий берег зустрів густий темрявою, гіркуватим запахом полиню, змішаним із сирою гнилизною осіннього лісу. Чорна глуха круча, що поростила чагарниками, піднімалася, здавалося,   "'"' до самих зірок.

Воїни безмовно вивантажували зброю і поспішали по стрімких схилах наверх. Наткнулися на окопи. Вони були порожні. Алексєєв чиркнув запальничкою й утомилося прикурив.

Лейтенант доклав по рації капітанові Балаяну, що десант зайняв перші траншеї. Супротивника немає.

Через кілька хвилин повернулася розвідка і повідомила, що

Зарубенцы зовсім порожні. А через деякий час - усе село висипало на околицю зустрічати радянських бійців...

Жителі обіймали солдатів, плакали, пропонували частування, свою ломощь. Один старий повідомив, що вчора в них були ворожі

oсаперы. Вони закінчили будівництво окопів. І пішли в Григоровку. А ранком сьогодні ці окопи повинні зайняти частини з Малого Букрина...

Категория: Мои статьи | Добавил: taiskina (11.12.2009)
Просмотров: 596 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz