Пятница, 03.05.2024, 13:51
| RSS
Главная
Мой сайт
Меню сайта


Категории раздела
Мои статьи [35]
История [39]
Статистика
Поиск
Друзья сайта
Главная » Статьи » Мои статьи

БУКРИНСЬКА ЕПОПЕЯ (на укр) частина1

Залізний потік радянських військ, змітаючи на своєму шляху численні ворожі заслони і засідки, знищуючи опорні вузли, стрімко рухався на захід, до Дніпра.

Обганяючи похідні колони, на своєму "виллисе" у передові частини поспішав командуючий 40-й армією генерал-полковник К. С. Москаленко разом з генерал-майором А. А. Єпішевим і членом Військової ради 40-й армії генералом К. В. Кранюковым.

Занурений у думи, командуючий мовчав. І без того сухорлявий, він за дні настання ще більше змарнів. Знявши кашкет, Кирило Семенович задумливо вимовив:

- Утомилися війська. Утомилися. А баритися не можна: треба якнайшвидше   вийти до Дніпра і з ходу форсувати його.

- Так, не такий час, щоб баритися,-підтвердив Олексій Олексійович Єпішев.- Дніпро зараз - величезна притягальна сила, що надихає солдат на подвиг.

У частинах 40-й армії 20 вересня побував командуючий військами Воронезького фронту генерал армії Н. Ф. Ватутін. Невисокий, плечистий генерал, добродушно прищуливши, довго дивився на, що рухалися через село війська.

- А мабуть, ви зумієте вийти до Дніпра раніш запланованого терміну,- сказав Ватутін, звертаючи до Москаленко.- Темп настання не слід знижувати. Наближається кульмінаційний момент битви. Військовій раді і политотделу армії потрібно мобілізувати всю енергію для того, щоб перемогти утома і рішучий кидок досягти Дніпра, з ходу форсувати його на широкому фронті.

Після від'їзду Н. Ф. Ватутіна пройшло коротке засідання Військової ради. Обговоривши необхідні питання, генерал К. С. Москаленко віддав потім наказ військам армії форсувати Дніпро на широкому фронті в найбільш вигідних місцях.

Потім був день, наповнений турботами по забезпеченню настання і форсування Дніпра. Військова рада і политотдел 40-й армії скликали на допоміжному пункті керування в Сошників нарада начальників политотделов з'єднань. Йшла мова про безперервність політроботи на всіх етапах операції: перед форсуванням Дніпра, у момент переправи і на плацдармах. Начальник политотдела 40-й армії полковник П. В. Севастьянов підкреслив, що зайнятий супротивником правий берег-пануючий. Тому наказано форсувати ріку вночі.

- У таких складних умовах,- продовжував П. В. Севастьянов,- особливо необхідні висока дисципліна, організованість, відмінне маскування. Як відомо, успіх політроботи в бої багато в чому залежить від того, як точно визначене головна ланка і правильна розставлені сили. У даному випадку найважливішими ділянками роботи варто вважати місця переправ і плацдарми.

Генерал К. В. Крайнюков ознайомив присутніх з рішенням Військової ради, у якому говорилося про те,.що вся увага була зосереджена на форсуванні ріки, щоб начальники политорганов забезпечували непохитну стійкість військ, здатних не тільки перебороти Дніпро і захопити плацдарми, але і значно розширити них. Варто підсилити пропаганду основних положень директиви Ставки від 9 вересня 1943 року, що зобов'язала командирів представляти воїнів, що першими переправляться через Дніпро, до присвоєння звання Героя Радянського Союзу і нагородженню орденами.

- Дні нашого настання до Дніпра,-сказав К. В. Крайнюков,- примітні не тільки бойовими подіями, але і бурхливим ростом партійних рядів. Тільки за двох декад вересня більш двох тисяч бійців подали заяви в партію. Вступаючи в хвилину смертельної небезпеки в ряди партії, боєць-фронтовик знає, що приналежність до партії не дає йому ніяких привілеїв, крім однієї: першому підніматися в атаку і захоплювати за собою інших, стояти на рубежах на смерть, приймаючи на себе вогонь ворога. Турбота про ріст партійних рядів, про створення повнокровних партійних організаці-найперший обов'язок политорганов

Категория: Мои статьи | Добавил: taiskina (11.12.2009)
Просмотров: 416 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz