Пятница, 29.03.2024, 09:36
| RSS
Главная
Мой сайт
Меню сайта


Категории раздела
Мои статьи [35]
История [39]
Статистика
Поиск
Друзья сайта
Главная » Статьи » Мои статьи

БУКРИНСЬКА ЕПОПЕЯ (на укр) частина23

члени РКП (б). Воював на Польському фронті, брав участь у придушенні Кронштадтського заколоту, боров з бандитизмом, басмацтвом. За виявлені мужність, особисту хоробрість і відвагу в боротьбі з іноземними інтервентами і білогвардійцями був нагороджений орденом Червоного Прапора.

З перших днів війни - на фронті. На його груди - два ордени Леніна, орден Вітчизняної війни ІІ ступеня. А за митецьке подолання водного рубежу і виявлені при цьому сміливість і геройство Сяйві був визнаний гідним звання Героя.

Першою артилерійською частиною, що форсувала Дніпро, був самохідно-артилерійський полк Ф. Е. Басова. Він швидко й організовано переправив свої знаряддя через ріку і з ходу вступив у бій за плацдарм на західному березі. Під час боїв на плацдармі Федір Овсійович знаходився постійно на вогневих позиціях батарей, особистим прикладом надихаючи солдатів і офіцерів на подвиги в ім'я Родіни.

Нев'янучою славою покрив своє ім'я гвардії майор М. Ф. Іванов. 22 вересня під безперервним вогнем і бомбуванням Михайло Федорович на саморобних плотах переправив через Дніпро під Григоровкой два дивізіони мінометів. А коли 29 вересня його полк був оточений супротивником, Іванов особисто повів в атаку своїх бійців. Він зумів удержати висоту. У цьому бої було знищено до батальйону гітлерівців. За виявлений героїзм при форсуванні Дніпра й у боях за плацдарм М. Ф. Іванову було привласнене звання Героя Радянського Союзу.

У боях за плацдарм відрізнився і гвардії капітан комуніст Петро Лукич Долбешкин. Його бійці і він сам після переправи буквально на своїх плечах перенесли в бойові порядки піхоти міномети і боєприпаси. Кожен боєць щоночі робив по п'ятьох- шести рейсів, переносячи від ріки на передові позиції за рейс по двох міни, кожна з яких була вагою близько 20 кілограмів.

А коли 29 вересня під прикриттям тумана гітлерівці оточили дивізіон, у важку хвилину бою П. Л. Долбешкин звернувся до бійців з полум'яними словами:

- За Дніпро, за земля російська, що ми не віддамо на наругу ворогові. Краще смерть, чим відступ.

У боях за Григоровку 3 жовтня П. Л. Долбешкин загинув смертю хрыбрых. Йому посмертно привласнене звання Героя Радянського Союзу.

Назавжди залишився в пам'яті усіх, хто знав його, Герой Радянського Союзу полковник Григорій Якович Андрющенко. 15-літнім хлопчиком, додавши собі роки, він у 1920-м надійшов добровольцем у Червону Армію. За мужність, виявлена в боротьбі з басмачами, був нагороджений орденом Червоного Прапора Узбецької РСР.

Коли загриміли залпи Великої Вітчизняної війни, він - на передових- позиціях. Переніс усі ваги відступу. У березні 1943 року Г. Я. Андрющенко потрапив в оточення. Воюючи в кільці, він зумів не тільки зберегти людей, прорвати кільце, але і знищити величезна кількість живої сили і техніки супротивника, за что був нагороджений орденом Леніна.

У жаркі дні на Курській дузі Григорій Якович був важко поранений. Однак, не чекаючи, коли заживуть рані, повернувся в частину й очолив керівництво підрозділами корпуса, що першими переправилися на правий берег. Бойова напористість, воля до перемоги, постійне перебування в бойових порядках дали можливість заступникові командира 6-го гвардійського танкового корпуса Г. Я. Андрющенко направити зусилля на утримання плацдарму, закріпити успіх і забезпечити переправу військ

для наступного вирішального удару.

"Ваш чоловік, наш бойовий товариш гвардії полковник Андрющенко Григорій Якович, - писав його дружині Тетяні Павлівні командир корпуса гвардії генерал Панфілов,-був кращим із кращих командирів Робочо-Селянської Червоної Армії. Він був безстрашним у бої, уміло керував військами, вів них від перемоги до перемоги, очищаючи нашу радянську землю від фашистських загарбників.

Воїни нашої частини заприсяглися над могилою славного героя

Категория: Мои статьи | Добавил: taiskina (11.12.2009)
Просмотров: 507 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz