Вторник, 20.08.2019, 18:50
| RSS
Главная
Мой сайт
Меню сайта


Категории раздела
Мои статьи [35]
История [39]
Статистика
Поиск
Друзья сайта
Главная » Статьи » Мои статьи

БУКРИНСЬКА ЕПОПЕЯ (на укр) частина27

У грудні 1942 року, після закінчення танкового училища, Микола Андрійович Жихарев писав матері: "Незабаром доїдемо до фронту. Я, мама, на своїй машині буду мстити окупантам за всі їхні злодіяння, зроблені на радянській землі". І він свято виконав свою клятву. На своєї "тридцатьчетверке" він одним з перших форсував Дніпро. Поява його танка біля висоти 209,7 під Григоровкой було несподіванкою для гітлерівців. Він із флангу ввірвався в розташування фашистських артилерійських позицій. Знищив одну гармату, біля півсотні солдатів. Так само мужньо боровся і під Києвом, де, прорвавши в тил ворога, знищив целую колону автомашин і візків, підбив пушкові і захопив ворожий танк, і під Первомайськом, де біля чотирьох доби тримав оборону в підбитому танку. За мужність у боях з фашистськими загарбниками йому привласнене звання Героя Радянського Союзу. Нині Н. А. Жихарев пенсіонер, живе в рідному Ярославлю.

В Івана Федоровича Литвиненко склалася цікава доля. Так случилося, що він дійшов до свого села на Полтавщині. Перед штурмом Дніпра написав у партійний комітет частини: "Хочу йти в бій комуністом. Клянуся, що з честю виправдаю довіру".

Уже 23 вересня ой переправив свій танк на плацдарм;

А коли ворожі танки атакували 1-й батальйон 69-й бригади, екіпаж И. Ф. Литвиненко зненацька контратакував ворога, знищивши при цьому один танк. Поява радянського танка всполошило гітлерівців, і вони в паніці бігли.

Через шість днів И. Ф. Литвиненко винищив до взводу піхоти гітлерівців, три кулеметні крапки й одне знаряддя. За виявлені мужність і відвагу йому було привласнене звання Героя Радянського Союзу.

Одним з перших переправився на правий берег і взвод гвардії старшини Петра Івановича Логвина. У боях за село Иваньково він три рази водив своїх бійців у контратаку, а потім, пробравши в тил супротивника, знищив гарматні і кулеметні розрахунки. У нічному настанні 11 жовтня П. И. Логвин був важко поранений, але не залишив поля бою. Війну закінчив у Пруссії. Довгий час служив на прикордонній заставі. Нині Герой Радянського Союзу П. И.Логвин працює на Кіровськом транспортному підприємстві "Казсельхозтехника".

Перед кожним вирішальним боєм у всіх частинах проходили партійні збори. Комуністи приймали рішення, у яких говорилося, що воїни не відступлять назад, будуть стояти на смерть. Комуністів в усьому підтримували і безпартійні воїни. Під час наступальних боїв старший сержант Д. И. Плакидин був завжди перед, надихаючи бійців особистим прикладом. Під Григоровкой на нього напало відразу десять есесівців. Мужній воїн не розгубився. Миттєво дад черга з автомата, потім вихопив гранатові і метнув неї в гітлерівців. Під час атак знищив кілька взводів гітлерівців, три вогневі крапки.

Хоробро боровся за висоту 209,7 Микола Степанович Тестів. У цьому бої він особисто знищив до взводу солдатів супротивника. Ворог почав контратакувати. Але даремні були його потугу. Загинув взводний. Тестів прийняв командування на себе. Ворог насідав. Був поранений Тестів, але бойових позицій не залишив.

Важкі бої в ці дні йшли біля Трахтемирова. 1-я рота мотострілкового батальйону 54-й гвардійської танкової бригади за один день відбила шість атак. Ворог наставав із фронту і флангів. І коли гітлерівці дійшли до самих траншів, піднявся дев'ятнадцятирічний туляк Семен Семенович Куприянов:  - За Родіну! Уперед!

Зав'язалася рукопашна сутичка. Здригнулися фашисти, не устоявши перед натиском російського солдата. Пізніше, 10 жовтня, у бої за Великий Букрин загинув Семен Куприянов. Саме тоді рота потрапила під ворожий кулеметний вогонь. Солдати залягли, а гвардії рядовий Віктор Іванович Лаврів підповз до дзоту і закидав його гранатами. Рота піднялася в атаку. Але навічно залишився дев'ятнадцятирічним під Великим Букрином саратовец Віктор Іванович Лаврів.

Зовсім юним, сімнадцятилітнім хлопчиком прийшов на фронт Герман Коротков. У вересні 1943 року, як і В. И. Лаврів, він прибув прямо з маршовою ротою на переправу. Разом з Лавровим він ввірвався в Трахтемиров і слідом за товаришем піднявся в атаку, коли рота
Категория: Мои статьи | Добавил: taiskina (11.12.2009)
Просмотров: 453 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Copyright MyCorp © 2019
Бесплатный хостинг uCoz